کیک خوراک فرشته

کیک غذای فرشته یا Angel Food Cake یه نوع کیک اسفنجیه که به علت سبک و کرکی و لطیف بودنش  به غذای فرشته ها تشبیهش کردند. توی این کیک از تعداد زیادی سفیده تخم مرغ استفاده میشه و میشه گفت یه کیک رژیمیه. چون از روغن هم تو این کیک استفاده نمیشه. سفیده تخم مرغ هم که میدونید فاقد چربی و کلستروله. از لحاظ ویتامین و پروتئین هم سفیده تخم مرغ نسبت به زرده  ارزش غذایی بیشتری داره
تو کیک غذای فرشته از بکینگ پودر یا جوش شیرین برای پف دادن به کیک استفاده نمیشه و تنها عامل پف دهنده ش سفیده های تخم مرغ هستند. سفیده ها اونقدر  باید هم زده بشن تا کاملا سفید بشن و پف کنن و فرم بگیرن تا جایی که وقتی قاشق رو درش فرو کنید و در بیارید برآمدگی نوک تیزی ایجاد بشه و ثابت بمونه. به این حالت اصطلاحاً استیف پیک (Stiff Peak) میگن. بعد از این بقیه مواد به سفیده اضافه میشن و خمیر کیک تشکیل میشه.
چیز دیگه ای که در مورد این کیک خیلی مهمه قالب کیکه. کیک غذای فرشته قالب مخصوص به خودش رو داره که استفاده از اون شدیداً روی کیفیت نهایی کیک اثر میذاره. قالب استاندارد این کیک گرد و توخالی و با کفی جدا شونده است، یعنی در قسمت مرکز قالب یه استوانه قرار داره که این قسمت قابلیت این رو داره که از دیواره ها جدا بشه.
منبع:

بیشتر بخوانید:

https://en.wikipedia.org/wiki/Angel_food_cake

https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%DB%8C%DA%A9_%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%A7%DA%A9_%D9%81%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *