نان آناداما

نان آناداما ناني سنتي و داراي خمير مايه است که خاستگاه آن New England در آمريکا است و از آرد گندم، آرد ذرت، شيره و در بعضي مواقع از آرد چاودار تهيه ميشود و يکي از پرطرفدارترين و خوشمزه ترين نانها به شمار ميرود.

هيچ اتفاق نظري در خصوص زمان و مکان اوليه توليد اين نان وجود ندارد به جز اينکه اغلب ميگويند اين نان قبل از سال 1850 در ماساچوست وجود داشته است.
بر اساس بعضي افسانه ها، در گذشته مردي بدخلق در مورد نحوه سرو حريره ذرت که چندين وعده در هفته از آن استفاده ميکردند دائما به همسر خود غرولند ميکرده است تا اين که در نهايت يک روز هنگامي که خودش مشغول مخلوط کردن آرد، خمير مايه و آرد ذرت براي وعده غذايي بود، بر حسب تصادف ناني جديد به دست آورد و با عصبانيت جمله Anna damn her به معني لعنت به آنا را به زبان مي آورده.

اما گفتني است در يک کتاب دستورالعمل تهيه نان به نام New England Cook Book که در سال 1396 توسط Kate Morrow جمع آوري شده است، دستورالعملي به نام Amadama وجود دارد. دليل غلط املايي موجود  در نام اين نان هنوز مشخص نيست اما نان موجود در اين کتاب از همان موادي که قبلا ذکر شد تهيه ميشود.
مواد لازم براي تهيه اين نان در کتاب مذکور به اين صورت ذکر شده است:

يک دوم فنجان آرد ذرت
2 فنجان آب جوش
1 بسته خمير مايه ییست که در يک دوم فنجان آب گرم حل شده
1قاشق غذاخوري کره
يک دوم فنجان شيره
2 قاشق چاي خوري نمک
4 و نیم فنجان آرد
البته داستانهاي گوناگوني از اين دست وجود دارند که به شکلهاي گوناگوني بيان شده اند اما مشخص نيست نسخه واقعي آن کدام است.
در سال 1940 رستوراني به نام Blacksmith Shop که متعلق به smith Bill و Melissa بود شروع به پخت اين نان نمود و تا سال 1956 روزانه 80 قرص از اين نان را به مصرف کننده عرضه ميکرد. بعد از آن صاحبان اين رستوران يک نانوايي مدرن 250 هزار دلاري با 70 کارمند و 40 ماشين حمل و نقل ساختند که نان Anadama را به سراسر New England پخش ميکرد.

اما طرز تهيه اين نان به شرح زير است:
در يک کاسه بزرگ، 2 فنجان آب جوش ريخته و به آن يک دوم فنجان آرد ذرت اضافه ميکنيم. آنها را خيلي خوب هم ميزنيم و يک ساعت صبر ميکنيم. سپس شيره، نمک و روغن را نيز اضافه ميکنيم. در کاسه ديگري هم آب گرم و خمير مايه را ريخته و مخلوط ميکنيم. زماني که خميرمايه در آب گرم حل شد، آن را به آرد ذرت اضافه ميکنيم و به خوبي مخلوط ميکنيم. سپس ميگذاريم خمير وَر بيايد و دوبرابر شود. در نهايت آن را به قرص نانهايي تقسيم ميکنيم و در ظرفي که با روغن چرب شده قرار ميدهيم و ميگذاريم دوباره وَر بيايد و حدود 50 دقيقه در دماي 350 درجه بپزد. ميتوانيد از آرد سفيد، آرد جو و يا آردهاي ديگر استفاده کنيد تا ببينيد که نان پخته شده با کدام آرد بهتر شده و طعم بهتري ميگيرد.

 

منبع:

http://ghalatnews.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=2838&newsview=16003

 

بیشتر بخوانید:

https://en.wikipedia.org/wiki/Anadama_bread

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *