آسِرولا

آسِرولا میوه ای گرد یا بیضی شکل و شبیه به گیلاس است که قطری بین ۵ تا ۱۰ سانتی متر دارد. وقتی که این میوه رسیده می شود به رنگ قرمز روشن در می آید. گوشته نرم و آبدار آن زرد رنگ است و اندکی مزه ترش دارد.
آسِرولا از خانواده Malpighiaceaeو نام علمی آن Malpighia punicifolia L. است. به آن «گیلاس باربادوس» و «سِرِسا» هم می گویند. از انواع مختلف آن می توان به نوع «شیرین فلوریدا» اشاره کرد که به طور معمول در کالیفرنیا کشت می شود و بزرگ و آبدار است و مزه ای شبیه به سیب دارد. درخت کوتوله آن که فقط تا دو فوت رشد می کند در مقایسه با انواع دیگر می تواند دمای پایین را تحمل کند.

منشأ میوه آسِرولا شبه جزیره یوکاتان واقع در کشور مکزیک است. از زمان کشف آن تا‌کنون به مناطق استوایی و نیمه استوایی سراسر جهان وارد شده است. آسِرولا درختچه ای بزرگ و پربرگ است که می تواند تا ارتفاع ۱۵ فوت رشد کند. اگر چه این گیاه در زمین‌های پست گرم و استوایی با میزان بارش متوسط و زیاد بهترین میزان رشد را دارد، در برابر خشکی هوا هم بسیار مقاوم است.
از این درختچه باید در مقابل سرما و باد محافظت کرد، چون سیستم ریشه ای آن نزدیک به سطح است و بادهای شدید می توانند ریشه‌ها را از جا بکنند. برگ‌ها که پوشیده از پرز هستند رنگ سبز روشن تا سبز تیره دارند و وقتی که کاملاً رشد کردند براق می شوند. شکوفه‌های سفید و صورتی آن در تمامی طول سال باز‌ می‌شوند. به دلیل این که تا ۹۰ درصد شکوفه‌ها به زمین می ریزند فقط تعداد کمی از آن‌ها به میوه تبدیل می شوند. اگر دانه این درختچه کاشته شود پس از دو یا سه سال میوه می دهد. یک درختچه آسِرولای هشت ساله در سال بین ۱۳۵۰۰ تا ۲۷۳۰۰ کیلو میوه می دهد.
با توجه به این که آسِرولا زود خراب می‌شود و پس از چیده شدن از درخت فرایند تخمیر در آن آغاز می شود باید بلافاصله در یخچال قرار داده شود. اگر در بیرون از یخچال بماند در عرض سه تا پنج روز کپک می زند.
می توان این میوه را خام مصرف کرد یا از آن مربا و ژله تهیه کرد. این میوه منبع مکملی از ویتامین Cاست و از آن برای تولید غذای کودک و نیز بستنی استفاده می شود. ویتامین Cموجود در این میوه بسیار زیاد و ۱۰۰ برابر ویتامین Cموجود در پرتقال و ۱۰ برابر بیشتر از ویتامین Cموجود در امرود (گواوا) است. مقدار ویتامینC موجود در آسِرولای سبز (کال) دو برابر مقدار آن در میوه رسیده است. این میوه همچنین منبع خوبی از ویتامین A (بتاکاروتن) به شمار می رود.

 

منبع:

http://www.ettelaat.com/etiran/?p=264221

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *